Jaunumi arrow Likteņi. Notikumi. Cilvēki
   
Likteņi. Notikumi. Cilvēki
Astroloģija un "zvaigžņu" kalendārs - Janvāris PDF Print E-mail
Written by Simons Bizuns   
Friday, 25 April 2008

Līdzās tādām tēmām kā „Laika skala” un „Katastrofas”, „Zvaigžņu kalendārs” ir liels Astropolis projekts, kuram ir vairāki uzdevumi. Pirmais ir, vienkārši, patīkams – savākt vienkopus daudz interesantu cilvēku dzimšanas datus, paturot prātā, ka katra diena (dzimšanas diena) tas ir viens Saules solis, tātad vienā dienā dzimušajiem saule atrodas vai nu vienā un tai pašā Zodiaka zīmes grādā vai arī tuvu. Katrs, kas ielūkosies „Astropolis kalendārā” varēs konstatēt daudzus cilvēkus, kas dzimuši vienā dienā ar viņu, daži no tiem latviešu valodā nekad nav bijuši publicēti...varēs ieskatīties viņu sejās, "notvert" dažādas emocijas...

Lielais piemēru skaits mums ļaus jau pirmajā acu uzmetienā redzēt to, cik vienā dienā dzimušie mēdz būt dažādi. Kādam tas lieku reizi parādīs, ka vulgārie horoskopi („vēži ir tādi”, „auni ir tādi”) pilnīgi neder kā astroloģijas rokasgrāmata. Jo Saules stāvoklis zīmē nav cilvēka rakstura, bet gan vitalitātes raksturotājs. Vai arī, dažos tekstos mēs lasām, ka tāda un tāda Mēness diena ir „laba”, cita „slikta” vai arī vispār „sātana diena” – un lūk, mēs redzēsim, ka vienā un tai pašā dienā dzimst gan „labi cilvēki”, gan – ne visai... Taču (ja vien dati atbilst patiesībai) vienā laikā dzimušajos neapšaubāmi ir vienojoša pamatiezīmes, taču tās ir dziļākas un vispārīgākas.    

Nākamais  uzdevums –  parādīt cilvēku kosmogrammas (vismaz), optimāli – dzimšanas kartes un tās komentēt. Tātad uzklikšķinot uz cilvēka vārda mums vērsies vaļā viņa kosmogramma un mēs redzēsim ne vien sauli, bet arī mēnesi – vispār visu faktoru kopumu.

Jo kad mēs gribam satikt cilvēku, mūs taču neapmierinās tas, ka mums parādās tikai viens viņa ķermeņa fragments, pat ja tā ir ļoti svarīga ķermeņa sastāvdaļa, nē –  mūs interesē vesels cilvēks, bet veselumu astroloģijā simbolizē viss Zodiaks, ar visu planētu kopumu zīmēs (nevis, saules stāvoklis vien).

Un pēdējais, perspektīvais – lielais datu daudzums ļaus pamazām veikt novērojumus un pētījumus, un uz tā pamata veikt secinājumus, vispārinājumus – kā šodienas astroloģijā katastrofiski pietrūkst: empīriskā pamatojuma. No kurienes tiek ņemta astroloģijas informācija, bieži vien ir liela mīkla pašam astroloģiskā teksta teicējam (skat. 2008.gada astroloģijas konferences manu runu http://www.astropolis.lv/lv/index.php?option=com_content&task=view&id=181&Itemid=8

Tāds ir Astropolis „cementa spainis” mūsdienu astroloģijas empīriskā pamata būvēšanas darbā.

Darba ir daudz, taču viss pamazām notiks.

Un tā: Janvāris, Februāris, Marts, Aprīlis, Maijs, Jūnijs, Jūlijs, Augusts, Septembris, Oktobris, Novembris, Decembris 

 

Read more...
Astroloģija un "zvaigžņu" kalendārs - Februāris PDF Print E-mail
Written by Simons Bizuns   
Friday, 25 April 2008
Read more...
Astroloģija un "zvaigžņu"kalendārs - Marts PDF Print E-mail
Written by Simons Bizuns   
Friday, 25 April 2008
 
Read more...
Astroloģija un "zvaigžņu"kalendārs - Aprīlis PDF Print E-mail
Written by Simons Bizuns   
Friday, 25 April 2008
 
Read more...
Astroloģija un "zvaigžņu" kalendārs - Maijs PDF Print E-mail
Written by Simons Bizuns   
Friday, 25 April 2008
 
Read more...
<< Start < Previous 1 2 Next > End >>

Results 1 - 9 of 15
  Programming by AL Domains

www.astropolis.lv